Ayakta Dambıl İle Bel Yağlarını Eritme Egzersizi

Ayakta Dambıl İle Bel Yağlarını Eritme Egzersizi

Ayakta Dambıl İle Bel Yağlarını Eritme Egzersizi

Ayakta Dambıl İle Bel Yağlarını Eritme Egzersizi

Egzersiz Açıklama (egzersiz video | çalışan kaslar | püf noktaları )

 1. Dumbbell Side Bend – Ayakta Dambıl İle Bel Egzersizi yapılışı: Tek ele alınan ve fazla ağır olmayan bir dambl ile her iki tarafa bükülmek suretiyle uygulanır. Evde Bel inceltme egzersizi yapacaklar için tek ele alınacak kulpu olan şaşal veya su şişeleri bu egzersizin yerine yapılabilir, deneyin çok etkili bir bel egzersizi.
 2. Boşta olan el aşağıda veya baş arkasında tutularak, harekete önce ağırlık olan taraftan başlanır ve mümkün olan en alt pozisyona kadar bükülme yapılır ve başlangıç durumuna dönülür. Sonra, dambl diğer ele alınarak diğer yönde harekete devam edilir.
 3. Hareket boyunca dikkat edilecek noktalar; hareketin her iki taraf için eşit sayıda ve bele zarar vermeyecek şekilde yavaş ve kontrollü uygulanması dır. Hareket sırasında dizler kırık olmamalı ve vücut dikliğini muhafaza etmelidir.
 4. Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Egzersiz Profili

 1. Ana Kas Grup: Bel kasları
 2. İkincil kas (lar): Yoks
 3. Egzersiz Türü: Güç
 4. Gerekli Ekipman Dumbbell
 5. Set Ve Tekrar: 4 set 20 tekrar (Eğitmene Sorunuz)
 6. Kuvvet Tipi: İtme ve çekme
 7. Experiene Seviye: Başlangıç ve İleri
 8. kaynak: eurostargym
 9. Yazar : Özer Çaylı

Egzersiz Püf Noktaları

Karın hareketlerine veya karın antrenmanına başlamadan 2 saat önce en son yemeği yiyin. Eğer tok karnına yaparsanız yemek dolayısıyla zaten kalbiniz midenize kan pompaladığı için , kalpte ritm artışı olabilir. Buda antrenman sırasında size sıkıntı verir , hatta kalp krizine neden olabilir.

Antrenmana aç karnına gelin.Karın çalıştığınızda karın bölgesini sıcak tutacak bir kıyafet giyer veya kuşak sararsanız , karın bölgesindeki yağların daha çabuk yakıldığını , hatta bu bölgedeki yağları hiç yakamayanlar bile zayıfladığını görürsünüz.

Egzersiz Video


Ayakta Dambıl İle Bel Yağlarını Eritme Egzersizi

Çalışan Kas Grubu

Çalışan Kas Grubu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.