Ball Rollout Crunch (Pilates Topu İle Yağ Yakma) nasıl Yapılır?

Ball Rollout Crunch nasıl yapılır? hangi kası çalıştırır?

Ball Rollout Crunch (Pilates Topu İle Yağ Yakma)

Egzersiz Açıklama

Ball Rollout Crunch (Pilates Topu İle Yağ Yakma)Ball Rollout Crunch (Pilates Topu İle Yağ Yakma): Pilates topu ile karın kaslarını eritmek için oldukça etkili ve kolay bir harekettir. Evde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Pilates topu üzerine yüzüstü yatın ve dirsekleri topun üzerine koyun. Ayakları havaya kaldırın ve diziniz üzerine durun. .

Derin bir nefes alın ve kolunuzla topu ileri doğru yuvarlayarak vücudu düzeltin. Nefes vererek dirseğinizi vücuda doğru çekerken vücut belden kıvrılmalıdır.

Hareket boyunca bel hafif çukur ve göğüs ileride olmalıdır. Hareket boyunca  bir riim ile yapın . Top oldukça şişmiş olmalıdır eğer havası eksikse mutlaka şişirin.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitirilir, verilen setleri’de tamamlayarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Egzersiz Özeti

 1. Ana hedef: Karın Kaslarını Çalıştırma
 2. Egzersiz Türü ; Birleşik
 3. Eğitim Seviyesi : Orta ve İleri
 4. Egzersiz Süresi : 30sn (1 set)
 5. Dinlenme Sürei : 1 dak.
 6. Haftalık Gün Sayısı : 1 veya 2 gün
 7. Toplam set ve dinlenme süresi Süresi : 5dak.
 8. Set Ve Tekrar: 4 set ve 15 – 20 tekrar
 9. Gerekli Ekipmanlar : Pilates Topu
 10. Hedef Cinsiyet : Erkek ve Kadın
 11. Yazar : Özer Çaylı & Ekibi
 12. kaynak: euro star gym

Egzersiz İpuçları

Karın hareketlerine veya karın antrenmanına başlamadan 2 saat önce en son yemeği yiyin. Eğer tok karnına yaparsanız yemek dolayısıyla zaten kalbiniz midenize kan pompaladığı için , kalpte ritm artışı olabilir. Buda antrenman sırasında size sıkıntı verir , hatta kalp krizine neden olabilir. Antrenmana aç karnına gelin.

Karın çalıştığınızda karın bölgesini sıcak tutacak bir kıyafet giyer veya kuşak sararsanız , karın bölgesindeki yağların daha çabuk yakıldığını , hatta bu bölgedeki yağları hiç yakamayanlar bile zayıfladığını görürsünüz.

Çalışan Karın Kasları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.