Bitkisel Vitaminler Nelerdir – Kaynaklar ve Fonksiyonları

Bitkisel Vitaminler Nelerdir – Kaynaklar ve Fonksiyonları

Bitkisel Vitaminler Nelerdir – Kaynaklar ve Fonksiyonları

Bitkisel Takviyeler ve fonksiyonları

Bitkisel Vitaminler Nelerdir; Bitkisel vitaminler doğal olarak organik olarak üretilen vitaminlerdir. Bitkisel ve vitaminler birbirlerine derinden bağlıdır. Doğada bulunan birçok otun yüksek konsantrasyonda vitamin içerdiğine inanılıyor. Bu bitkilerin çeşitliliği doğal vitaminler ve polifenoller ve flavonoidler gibi mineraller içerir.

Doğal bitki vitaminleri, hayati vücut fonksiyonlarının düzenlenmesi ve teşvik edilmesi için kullanılır. Bu vitaminler optimal miktarda alınırsa inanılmaz sağlık yararları gösterirler.

A vitamini içeriği yüksek olan bitkiler zencefil, karahindiba, sarımsak, nane, limon çimenleri, dulavratotu kökü, lahana, hardal yeşillikleri, ıspanak, ginseng, kereviz, şalgam yeşillikleri ve daha pek çoğudır.

Yonca, kedi otu, papatya, çavdar, kırmızı yonca, kuş yemi, çemen, karahindiba, ısırgan otu, şerbetçiotu, mesane kırması, dulavratotu kökü, adaçayı ve yarrow, vitamin B kompleks içeriğine sahip doğal bitki vitaminleridir.

D vitamini, yonca, gözbebeği, havuç, çemen otu, mulein, tahıl, ısırgan otu, karahindiba, kuş yemi, at kuyruğu, limon otu, marulda bulunurken, C vitamini, karpuz, karahindiba, domates, lobelya, hardal yeşillikleri, nane nemi, kendir ve kekik bulunur. , yulaf ezmesi ve maydanoz, Emblica Officinalis, bitkisel C vitamininin önemli bir kaynağıdır.

Bitki vitaminleri aynı zamanda sindirim, bağışıklık sistemi desteği, stres azaltma ve görme geliştirmek için kullanılır. Spirulina, ortak zihinsel bir kusur olan ocd’yi tedavi eden doğal bir bitkisel vitamindir. OKB,  obsesif kompulsif bozukluk için kullanılan bir kısaltmadır.

Çeşitli vitamin mineralleri bitkileri, çeşitli sağlık gelişmeleri için önemli ölçüde kullanılmaktadır. Bitki vitaminleri, kırışıklıklar, kuru cilt, pullu cilt, pigmentasyon ve akne gibi yaşlanmanın belirtilerini azaltmada önemli bir rol oynamaktadır. Yaşlanma belirtileri bitkisel vitaminler antioksidan kremleri uygulayarak da önlenebilir.

Aloe vera, arnica, huş ağacı, meyan kökü, marigold, ısırgan otu, biberiye, dulavratotu, kınnap, dut ve adaçayı saçlar için popüler bitki vitaminidir. Bu doğal bitki vitaminleri saç büyümesini teşvik etmeye ve saç dökülmesi, kuru saçlar ve kırılgan saçlar gibi saç koşullarını iyileştirmeye yardımcı olur.

Bitkisel Vitaminler Nelerdir - Kaynaklar ve Fonksiyonları

Vücudunuzdaki enerji ve vitaminlerden az düştüğünüzü düşünüyorsanız, fiziksel güç, zihinsel dinamizm, geliştirilmiş sağlık ve hafıza, cinsel canlılık ve uzun aktif genç yaşamı sağlayan bitkisel multivitamin deneyebilirsiniz.

Vitaminler ve bitkisel ilaçlar çeşitli sağlık sorunları için kullanılır. Sağlık koşullarını önlemek ve tedavi etmek için kullanılan en popüler otlar Amalaki, Shilajit, Kutsal fesleğen, Trifala ve Kış kirazıdır. Bunlar, eski çağlardan beri genel sağlık ve varlık için iyi sayılan geleneksel otlar. Bunlar yaşam sürecini gerçekleştirmek için gerekli enerjiyi ve sağlığı sağlar.

Bitkisel Takviyeler Ve Fonksiyonlar Nelerdir?

Bitki takviyeleri, sentetik ve doğal vitamin takviyelerine el sallamakta. Bunlar doğadan bir hediye olan doğal bitki varlığı yüzünden her zamankinden daha popüler hale geldi. Aloe vera, zencefil, acı portakal, yeşil çay, süt tostu, dong quai bitkisi, damiana, sarımsak ve biberiye gibi doğal otların çoğunda gerekli vitaminler ve mineraller bulunur. Bu nedenle, bir dizi vitamin bitkisel takviyesi, çeşitli sağlık durumlarını güvenli ve etkili bir şekilde tedavi etmek için kullanılabilir.

Bitkisel destek vitaminleri minerali, farmasötik ilaçların olumsuz etkilerini yaşamamak yerine doğal ilaçlarla sağlığı iyileştirmek için en iyi seçenektir. Bu vitamin ve bitkisel takviyelerin bir dizi insan vücudu bütünsel bir yaklaşımla ele alır. Bunlar sadece çeşitli sağlık bozukluklarının semptomlarını engellemekle kalmaz aynı zamanda optimum sağlık yaratmaya yardımcı olurlar.

Araştırmalar sayısız terapötik faydalar ve vitamin ve bitki takviyeleri uygulamaları ortaya koymuştur. Bu takviyelerin yanı sıra dengeli bir diyet almak da önemlidir. Çeşitli formlarda ve formülasyonlarda mevcuttur; vitaminler ve bitkisel takviyeler, genel sağlığın teşvik edilmesine, sindirimin iyileştirilmesine, yaşlanmanın azalmasına, akne oluşumunun engellenmesine, bellek geliştirilmesine, ekstra enerji sağlanmasına ve bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı olur.

Bitkisel takviyeleri de iyi antioksidan olarak kullanılır. Zerdeçal, alıç, ginkgo biloba, yeşil çay ve kırmızı yonca gibi bitkileri içeren mineraller ve bitkisel takviyeleri, insan vücudundaki serbest radikalleri nötralize etmek için en iyisidir, bir antioksidan asal işlevi. Bu doğal bitkiler, flavonoidler, OPC ve curcumin gibi çeşitli antioksidanlar içerir.

Gübre, sarı dok, karahindiba kökü, kırmızı yonca ve sarsaparil içeren vitamin mineral bitkisel takviyeleri kan dolaşımını arındırarak ve karaciğer fonksiyonunu iyileştirerek sivilceleri azaltmak için iyi kullanılabilir.

Hamilelik sırasında kadınların ekstra özen göstermeleri gerekir. Kırmızı ahududanı, ısırgan otu yaprakları, çörek ağaçları, yalancı unikorn kökü ve vahşi ipliği içeren bitki takviyeleri hamile kadınlar için en iyisidir.

Valerian, ashwaganda, borage suyu, catnip, papatya, ginkgo biloba ve ginseng, insanların stres, kaygı ve depresyonu düzeltmek için işlenir, ekstraklanır ve tıbbi form haline dönüştürülür.

Otlar ve bitkisel takviyeler bütünsel sağlığı korumak için yeterlidir, ancak çeşitli ilaçlarla reaksiyona girdiğinde insan vücudu üzerinde bazı olumsuz etkilere sahiptir. Bu nedenle, bitkisel vitaminleri kapmadan önce bir doktora danışın.

Bitkisel Vitaminler Nelerdir makalesi;

Yazan ve Çeviren : Özer Çaylı

Kaynak: HomeRemedies

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.