Brokolinin Besin Değerleri – Brokoli Kaç Kalori

Brokolinin Besin Değerleri – Brokoli Kaç Kalori

Brokolinin Besin Değerleri – Brokoli Kaç Kalori;

Brokoli Faydaları Nelerdir?

Brokoli: Krom, folat ve B6 vitamini içeren brokoli; kan şekerinin dengesi ve sinir sistemi sağlığı açısından önemli. Enerjimizi yüksek tutan, daha mutlu hissetmemizi sağlayan ve aynı zamanda yoğuna antioksidan içeriği ile genç kalmamıza ve kansere karşı kalkan olan bir sebzedir.

Kansere karşı bizi koruyan ve ömrümüzü uzatan müthiş bir sebze. Çok miktarda kalsiyum içerdiği için kemik erimesine birebir. Mineral ve demir eksikliğini gideren brokoli, vitamin deposudur. Brokoli tutkunlarında ender olarak bağırsak ve akciğer kanseri görülür, kalp dolaşım hastalıklarına da pek fazla rastlanmaz. Kadınlarda göğüs kanserini önler. Göğüs kanserine ve spinabifida hastalığına karşı etkili. Brokoli bol miktarda, göğüs kanseri riskini azaltan ‘indole’ adlı bir madde içeriyor. İndole, göğüs kanserine neden olan östrojen bozukluklarını engelliyor. Ayrıca brokolinin diğer bir özelliği de, spinabifida hastalığını (doğuştan bel kemiğinde son omurun kapanmamış olması) önlemesi.

Prof. İbrahim Saracoğlu‘nun  Midede oluşan Helicobacter Pylori için  kür tarifi

Yaklaşık, yarım litre kaynamakta olan suyun içine 200-250 gram brokoliyi atınız. Hafif ateşte en fazla 4- 5 dakika haşlayınız. Ilıdıktan sonra süzüp ayırınız. Üçte birini sabah, üçte birini öğlen ve son kalan üçte birini de akşam aç karına içiniz. Brokoli suyunu içtikten sonra yirmi dakika hiçbir şey yeyip içmeyiniz (su hariç). Eğer çalışan bir insan olarak öğle üzeri evinizde bulunamıyorsanız, yarısını sabah, diğer yarısını da akşam aç karına içebilirsiniz. Bu taktirde bir litre su yerine 500-600 ml su alabilirsiniz. Haşlanmış olan brokoliyi de yemeklerinizin arasında salata olarak tüketebilirsiniz.

Haşlanmış brokoli parçalarını tüketmek zorunda değilsiniz. Önemli olan haşlama suyunu tüketmektir. Her yedi günlük uygulamanın sonunda üç gün ara veriniz. Toplam uygulama zamanı yirmibir gün olacaktır (üç günlük aralar hariç). Uygulama tamamlandıktan sonra ileriki zamanlarda şikayetleriniz tekrar ortaya çıkmaya başlayınca bu defa onbeş günlük brokoli kürü uygulamanız gerekir.

Not: Sabah erken işe gitmek durumundaysanız, sabah ve akşam içeceğiniz haşlanmış brokoli suyunu akşam hazırlayınız. Geri kalan yarısını sabah içimi için buzdolabında koruma altına alabilirsiniz.

Brokoli Besin Değerleri

Brokoli Besin Değerleri

Brokoli Besin Değerleri brokolinin içerdiği protein,karbonhidrat vitamin ve mineraller nelerdir günlük ihtiyacımızın % kaçını karşılar bu yazıda okuyun.

Besin Değerleri Tablosu

Porsiyon Miktarı 100gr

Servings 1


Porsiyon Miktarı
Kalori (kcal) 26
% Günlük Değer*
Toplam Yağ Miktarı 0.2g1%
Kolesterol 0mg
Potasyum 373mg11%
Toplam Karbonhidrat 2.51g1%
Diyet Lif 3g12%
Protein 3.3g7%

Vitamin A (iu) 1.43%
Vitamin C (mg) 115%
Kalsiyum (mg) 105%
Demir (mg) 1.3%

* Günlük Değerler 2.000 kalorilik bir diyet dayanmaktadır. Kalori ihtiyaçlarınıza bağlı olarak günlük değeriniz daha yüksek veya düşük olabilir.

Porsiyon Miktarı1 Porsiyon

1

Brokoli folik asit, A, C ve K vitaminleri; demir, potasyum, selenyum, kalsiyum mineralleri açısından iyi bir yiyecektir. Yüksek miktarda lif içerir. Antioksidan açısından zengin olan brokoli; kolon, prostat ve pankreas kanserine karşı koruyucudur.

İçindekiler

Tarife

1

Brokoli folik asit, A, C ve K vitaminleri; demir, potasyum, selenyum, kalsiyum mineralleri açısından iyi bir yiyecektir. Yüksek miktarda lif içerir. Antioksidan açısından zengin olan brokoli; kolon, prostat ve pankreas kanserine karşı koruyucudur.

Brokoli Besin Değerleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.