Doğal Vitaminler Nelerdir

Doğal Vitaminler Nelerdir?

Doğal Vitaminler Nelerdir? Faydaları nelerdir Nasıl Alınır? ;

İyi ve doğal vitaminler daha sağlıklı ve daha uzun bir yaşam için gereklidir. Bu vitaminlerin faydaları, bileşime ve canlılığına bağlı olarak büyük farklılıklar gösterir. Vitaminler sentetik, doğal ve organik olabilir. Tüm bu vitaminlerin ortak bir kimyasal yapıya sahip olmalarına rağmen, biyolojik işlevlerinde farklılıklar bulunmaktadır.

İdeal olarak, doğal olarak üretilen vitaminler doğal kaynaklardan elde edilir , (oluşur) ve doğal yapılarını korurlar. Yani, yapay renkler, tatlandırıcılar ya da koruyuculara sahip değildirler. Doğal vitaminler sıklıkla sentetik vitaminlerde mevcut olmayan ko-enzimlerle ilişkilendirilir.

Sentetik bir vitaminin, doğal olarak üretilen vitaminlerden % 70 daha az biyolojik olarak aktif olduğuna inanılmaktadır. Doğal sağlık vitaminleri, performans, emilim ve diğer faydalı ürünler açısından daha etkilidir. Sentetik vitaminlerde Vitamin E bulunması biyolojik aktiviteyi yaklaşık% 50’ye düşürür ve Vitamin C varlığı neredeyse% 30’a kadar azalır. Bu vitaminlerin her ikisi de doğal formlarında daha etkilidir.

Bir birey, bir vitaminin doğal mı yoksa sentetik mi olduğunu kolayca anlayabilir. Vitamin kaynaklarını belirlemek için etiketleri okuyun. Doğal A vitamini balık yağı, sentetik asetat veya palmitat içerecektir. Mayanın bulunması vitaminin  doğal olduğunu gösterir.

En iyi doğal vitaminler doğal zenginlik vitaminleri. Bunlar, demir, magnezyum, selüloz, bitkisel yağlar ve kalsiyum gibi diğer önemli takviyeleri içeren doğal vitamin karışımından elde edilebilir. Bu vitaminlerin yüksek kullanılabilirliği, enerji metabolizmasının, antioksidan ve bağışıklık sisteminin geliştirilmesinde kullanımını geliştirmiştir. Bunlar elek jelleri, tabletler, damlalar ve sıvı formda mevcuttur. Bu vitaminler, beslenme boşluğunu doldurmak ve bilinen ekonomik bitkiler, hayvanlar ve ürünleri başlıklarına sahip olmak istemektedir.

Sağlıklı yaşamı yaygınlaştırmak için yaygın olarak kullanılan pek çok vitamin vardır. Bazı multivitamin 100 doğal vitamin içerir. Bu vitaminler, tüm sağlık koşullarıyla mücadele edebilen ve sağlıklı ve uzun ömür sağlayan en iyi doğal çoklu vitaminlerdir.

Bu nedenle doğal vitaminlerin biyolojik olarak sentetik vitaminlerden daha aktif olduğu kanıtlanmıştır.

Kaynak: HomeRemedines

Çeviren : Özer Çaylı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.