Kuru Cilt İçin Vitaminler

Kuru Cilt İçin Vitaminler

Kuru Cilt İçin Vitaminler; Kuru cilt, vitamin eksikliğinin önemli bir sonucudur. Kuru cildin diğer nedenleri yaşlılık, aşırı iklim koşulları ve kötü beslenme şeklindedir. Yaşlılık esnasında vücudumuz yeterli miktarda yağ ve sıvı üretemez. Bu cildin yağlı tabakasını kuru ve pullu hale getirme eğilimindedir.

Kuru cilt vitaminleri ağırlıklı olarak A Vitamini, B Vitamini, C vitamini ve D Vitamini içerir. Vücudun A vitamini ve B Vitamini seviyeleri düşükse kuru görünür. Yapraklı sebzeler ve takviye edilmiş vitaminler bu vitaminleri vücuda yeniden yüklemeye yardımcı olur.

Vitamin A ve kuru cilt: kuru cilde neden olan Vitamin A’nın eksiklik belirtileri için kullanılan bir deyimdir. Bu sağlıklı, parlayan ve genç bir cilt için vital bir vitamindir. Sarı ve turuncu sebzeler A vitamini içeren yüksek beta karoten içeriğine sahiptirler. İyi miktarda beta karoten tüketirken sağlıklı cildi teşvik etmek mucizevi sonuçlar verir.

Kuru ciltler genelde  E Vitamini eksikliğinden kaynaklanır. Kuru ciltler için olan bu vitamin, genç ve parlak cildi üretmek için losyonlar, kremler ve nemlendiriciler şeklinde kullanılabilir. E Vitamininin en zengin kaynakları zeytinyağı ve badem yağıdır. Bu yağları kullanarak cildin düzenli bir masajı cilt için çok verimli olabilir, çünkü bunlar cildin nemini korumaya yardımcı olur.

Kuru ciltler için vitaminler cildin kurumasını engeller veya cildi yeniden canlandırır ve daha esnek ve daha parlak görünmesini sağlar. Kuru cildi neden B vitamini, C vitamini ve D vitamini sorumludur. Bu vitaminlerin yeterli miktarda cildi yenilemek ve cildin daha genç, daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

Kuru ciltler ve vitaminler her zaman el ele gider. Kuru cildiniz varsa, o zaman ana neden vitamin eksikliğidir ve iyi miktarda deri vitaminleri tüketirseniz kuruluk problemiyle yüzleşmeyeceksiniz  Kuru cilt için en iyi panzehir, dengeli ve besleyici bir diyettir.

Çeviren: Özer Çaylı

Kaynak: HomeRemedies

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.