Vitamin C Gereksinimi Fonksiyonları Ve Eksiklikleri

Vitamin C Gereksinimi Fonksiyonları Ve Eksiklikleri

Vitamin C Tabletleri Gereklimi?

Vitamin C  Gereksinimi Fonksiyonları Ve Eksiklikleri C vitamini (askorbik asit) vücut organlarını ve fonksiyonlarını korumada ve desteklemede önemli bir rol oynamaktadır. Suda çözünen, kristalimsi, beyaz, kokusuz bir madde olan askorbik asit formunda doğal olarak bulunur.

C vitamini hakkında bilinmesi gerekenler

Öğrenmek ve anlamak için önemli olan çeşitli c vitamini olguları vardır. İnsan vücudu, bu vitamini besin kaynaklarından emer ve kullanılmayan vitamini atar ve atar.

C vitamininin en yüksek içeriği Hint bektaşi üzümü bulunur. C vitamini içeriği yüksek olan diğer gıdalar limon ve turuncudur.

C Vitamini Soğurma

İnsanlar kendi askorbik asitlerini sentezleyemez;  Daha çok beslenme kaynaklarından alıyorlar.  Bağırsak, C vitamini emici aktif bir taşıma sistemine sahiptir.  Vitamin böbrek tarafından daha da emilir. Bağırsakta ve böbrekte emilim ve yeniden emilim mekanizması doygunluk noktasına ulaşır.  Bu nedenle, tek bir dozda C vitamini almamanız, dozları bölüp gün boyunca geçirmemeniz önerilir.

C vitamininin işlevi

Vitamin C’nin kilit önemi bağışıklık sistemini desteklemek ve kolajen olarak bilinen bir yapısal bileşen oluşturmaktır. Aynı zamanda, beyin fonksiyonu ve ruhsal değişim için gerekli nörotransmitterin sentezi için gereklidir.  C vitamini küçük bir molekül olan karnitin sentezinde yardımcı olur. Carnitine, potansiyel olarak enerji üreten, mitokondri diye bilinen hücresel organellere yağ aktarımı için gereklidir. Bilim ve araştırmalar C vitamini kolesterolü düşürme potansiyelini de fark ettiler. Yüksek kolesterol seviyesi safra taşı ve çeşitli kalp hastalıklarında yardımcı olur. Linus pauling vitamin c ve soğuk algınlığının şaşırtıcı etkileri 1973 yılında da görüldü. Bu vitaminin ciddiyetini azalttığı ve soğuk algınlığı süresini kısalttığı düşünülüyor.

Antioksidan Fonksiyonlar

Suda çözünür bir antioksidan olan C vitamini, sulu peroksil kökleri avlamakta ve serbest radikal zincir reaksiyonunu engellemektedir. Serbest radikaller veya peroksil kökleri, vücut lipidleri üzerinde yıkıcı etkilere sahiptir. Serbest radikallerin zararlı etkilerini yavaşlatmak için yağda çözünen bir antioksidan, E Vitamini ve glutatyon peroksidazı ile birlikte çalışır.

Bağışıklık sistemi

C vitamini vücudun çeşitli hastalıklara direncini arttırma yeteneğine sahiptir. Antikorların ve fagositler gibi immün hücrelerin harekete geçirilmesine yardımcı olarak daha güçlü bir bağışıklık sistemi oluşturur. C vitamini bağışıklık sistemini artırmak için her gün bir elma ya da iki yemek daha iyi bir seçenektir.

C vitamini ve kanser

Vitamin C’nin etkileri özofagus, ağız, mide, kolon ve akciğer kanseri gibi çeşitli kanser türlerinin semptomlarının tedavisinde yararlı olduğu kanıtlanmıştır. Bu vitaminin doğal şekli biyo flavonoid olarak bilinen bir faktöre sahiptir. Sentetik form ve Vitamin C takviyeleri kanser tedavisinde etkili değildir. Doğal ve saf C vitamininin kanserojen bileşiklerin üretimini inhibe ettiğine inanılmaktadır. Yüksek dozda intravenöz C vitamini bile kanser hücrelerini öldürmek için yararlıdır.

Derive Cilt İçin C Vitamini

Vitamin C infüzyonlarının bol miktarı ve C vitamini kremleri, çevresel yaşlanmanın tedavisinde, hasarın tersine çevrilmesinde, nem sağlanmasında ve kırışıklıkların azaltılmasında ve genç netlik kazandırmada yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Topikal Vitamin C, serbest radikallerin nötralize edilmesine yardımcı olur ve cildi güneş hasarına karşı korur.

Vitamin C FormlarıVitamin C  Gereksinimi Fonksiyonları Eksiklikleri

C vitamini takviyesi esas olarak C vitamini enjeksiyonu, toz halinde C vitamini, çiğneme kabı C vitamini ve C vitamini tabletleri şeklinde olabilir. Vitamin C kompleksi ve Lypo Sferik Vitamin C, en iyi C vitamini takviyeleri. Bu takviyeler doğal, tamponlu, sentetik ve ester formunda bulunur. Doğal, doğal vitaminin doğal biçiminde bulunması nedeniyle sentetik herzaman daha etkilidir. Tamponlanmış C vitamini temelde C vitamininin mineral tuzlarıdır ve daha az asidiktir, oysa C vitamini esteri, yardımcı maddelerin askorbik asidin daha hızlı emilimini ve daha uzun süre tutulmasını sağlayan en gelişmiş formudur.

Yapılan Testler

C vitamini testi, insan vücudundaki C vitamininin varlığını belirlemektir. En popüler test yöntemleri intradermal test, kılcal kırılganlık testi, dilli test ve gümüş nitrat idrar testidir.

C Vitamini Eksikliği

C vitamini alımının düzeyi, önerilen diyet yardımlarından çok daha fazla ise, ürpertici olarak bilinen bir eksiklik hastalığına neden olur. Vitamin C eksikliği morarma, kanama diş etleri, şişmiş eklemler, anemi, yorgunluk, sık enfeksiyonlar ve burun kanamalarıyla karakterizedir.

Vitamin C Tabletleri Gereklimi?

C vitamini tabletleri dünyanın en popüler vitamin takviyesidir. İnsan vücudu kendi C vitaminini sentezlemez veya üretmez; eksikliği önlemek için beslenme kaynakları ve takviye gerekir.

C vitamininin sağlığa olan faydaları umut vadeden sonuçlarla çoktur. Bağışıklık sistemini desteklemek, antioksidan olarak ve kollajen oluşumu için gereklidir. Kollajen, dokuları, hücreleri, kıkırdakları ve kasları bir arada tutan temel bir vücut proteini.

C vitamini kapsülleri tamponlandığında en etkilidir. Bunun nedeni, tamponlu tabletlerin en yüksek saflıkta kalsiyum ve magnezyum mineral askorbatlarını kullanarak üretilmeleridir. Bu mineral askorbatlar daha az asidiktir ve hipoalerjeniktir. Bunlar aynı zamanda C vitaminin saf formunu kullanırken ortaya çıkabilecek asit birikimini ortadan kaldırmada yardımcı olur.

Tamponlu mineral askorbatlardan bir tablet, mineral tuzlarından 1000 mg C vitamini, 61 mg kalsiyum askorbat ve 39 mg magnezyum askorbat sağlar. Aynı zamanda az miktarda selüloz, suda çözünür selüloz kaplama ve magnezyum stearat içerir

C vitamini hapları Ester-C ve Bioflavonoid gibi formlarda da mevcuttur. Ester-C, mevcut C vitamininin benzersiz bir şeklidir. Bu haplar ağırlıklı olarak C vitamini metabolitleri içerir ve çok sayıda sağlık faydası için kolay emilim ve kullanım için vitamin aktive eder. Bu C vitamini formları aktif değildir ve midede naziktir. Bunlar, gün boyunca beyaz kan hücrelerinde aktif kalır ve güçlü bir bağışıklık sistemi sağlar.

Biyoflavonoidler doğal olarak doğal gıda kaynaklarının bir faktörü olarak mevcuttur. Bunlar biyolojik açıdan daha aktiftir ve Vitamin C alımını ve emilimini arttırmada yardımcı olurlar. Bu faktörler, sentetik olarak hazırlanan Vitamin C tabletlerinde yoktur, bu nedenle olumlu etkileri yoktur. Bu C vitamininin formları vitaminin oksidasyona karşı korunması ve aynı zamanda alerjilerin önlenmesi anlamına gelmektedir.

kaynak : HomeRemedies

Yazan Ve Çeviren : Özer Çaylı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.