Zayıflama Ve Yağ Yakmak İçin Püf Noktaları

Zayıflamak için nelere dikkat etmeliyiz

Zayıflama Ve Yağ Yakmak İçin Püf Noktaları

Zayıflama Ve Yağ Yakmak İçin Püf Noktaları

Buradan Vücut Kitle İndeksi –  Günlük Kalori Takibi yapabilirsiniz.

Yağsız Bir vücut için Zayıflama ve En İyi Yağ Kaybı İçin İpuçları ve öneriler.Zayıflama Ve Yağ Yakmak İçin Püf Noktaları

Açlığınızı kontrol edin ve özellikle hafta sonları diyetinizi bozmadan karnınızı doyurun. Bu diyetinizi sürdürmek ve yağ yakmak için ahahtar olmalıdır. Bazı insanlar diyetlerine sadık kalmazlar ve boşverirler bunlar için sonuç almak zordur,bazıları diyetlerine arada sırada uyarlar ve kesin sonuç alamazlar, kesin sonuç alanlar diyetlerine sıkı sıkıya bağlıdır,i radelidir ve sonuç alırlar.

Hafta sonları insanların iştahlarıyla mücadele ettiği zor zamanlardır.  Hafta içi genellikle diyetlerden iyi sonuç alınır ama hafta sonu aile yada arkadaşlarla geçirilen zamnlar olduğu için diyetler vazgeçerler. Hafta sonları hep diyet kazaları olur ve haft içi yapılan  hipokalorik diyetten sonra 5 günde verilen kilolar Cumartesi ve Pazar günü bozulan diyet sayesinde geri alınır.

Kendinizi sabote etmeyi durdurun ve şimdi vereceğimiz ipuçları size yardımcı olabilir.

1 – Sebzelere ağırlık verin : Sebzeler sizi doyurur ve diyetinizde azaltma olmadan istediğiniz kadar yiyebilirsiniz. Eğer brokoli yeme alışkanlığınız varsa asla diyetisyene gitmenize gerek yok. Eğer ailenizle veya arkadaşlarınızla bir araya gelmek isterseniz herkesin nefret ettiği bir sebze salatası yapın hepsini yiyin. Salatadan sonra protein tüketin  bu en azında mangalda 10000 kalorilik etleri yemenizden iyidir.

2 – Evden Çıkmadan Önce Proteinli gıdalar Tüketin : Bu en azından dışarıdaki iştah açan yiyeceklere saldırmanızı önler ve çabuk yorulmanızı engeller.

3 – Kalorili İçecekleri Bırakın : Diyetinizdeki içceklerin şekerli ve kalorili olmamasına dikkat edin. En iyisi Su başta olmak Üzere Ayran , Kalorisiz meyve suları ve hiç bulamazsanız  Tatlandırıcılı meyve sularından tüketin.

Zayıflama Ve Yağ Yakmak İçin Püf Noktaları

Yiyecek Tüketimizi Takip Edin

Yağ  Kaybı diyete başladığınız ilk birkaç haftada mutlaka kaydedin işte sebeb,;

Eğitim: Doğru beslenme ve yağ yakma konusunda alışkanlıklarınızı ve bağımlılıklarınızı,zayıf noktalarınızı belirleyin. Yiyeceklerin kalori cetvelini yazın ve hangi kaloriyi ne zaman almanız gerektiğini belirleyin. Ardından hedef yağ kitlenize ulaşmak için  her övünde almanız gereken kaloriyi diyetinize ekleyin.

Farkındalık :  Sağlıklı gıdalar ile yağ kaybettiren gıdalar arasından seçin. Fıstıklar yada Fındıklar sağlıklıdır ama bu kalori kaybettiren yiyecekler olduğunu göstermez tam tersi fazla kalori almış olursunuz.

Objektiflik ve hesap verebilirlik  : Eğer yağ kaybetmiyorsanız ve yalnızca hedefinizde % 80 oranında isabet varsa , bu ortalama kadar hedef koymanız gerekir. Yağ kaybı, disiplin ve tutarlılık gerektir.

İnce ayarlama  : Bazen yağ kaybı sürecini başlatmak veya ilerlemesini korumak için bu kadar ince değişiklikler gereklidir.  Bazı insanlar bu konuyu atlarlar ,ama siz ihmal etmeyin . Belki ihtiyacınız olan şey, karbonhidrat alımında % 10 oranında yağ kaybına yol açmasıdır. İzleme, test etme ve değerlendirmeyle, kalorilerinizi yarı yarıya ve karbonhidratları sıfıra düşürmek yerine tamamen kesip hormonların   negatif metabolik ve hormonal sonuçlarına neden  olabilirsiniz.

Yemek takibi, süresiz yapmanız gereken bir şey değildir. Bütün husus beslenme hakkında yeterince bilgi vermektir, böylece vücut hedeflerinize ulaşırken daha sezgisel yiyebilirsiniz. Yakında olan antrenörünüz veya diyetisyeninize  yemek  listenizi bildireceksiniz ve program boyunca bazı gıdaları veya prensipleri gözardı edebilirsiniz.

İnsülin Hassasiyeti : insülin hassasiyetinizi hemen artırabilir ve aynı zamanda vücudunuzu yağ kaybına neden olabilir. Artı, uzun vadede insülin hassasiyetinizi artırdığınızda, yağ kaybı ipuçlarına şimdiye kadar bir daha dikkat etmeniz gerekmeyebilir, çünkü ileride artan miktarda kalori alımı bile olsa vücudunuzu sürekli yağsız kalacak şekilde ayarlamış olursunuz. .

  1. Yatmadan önce 2 yemek kaşığı sirke alın ve / veya salata sosu olarak kullanın. Bir yemekten önce almayı, yemek sonrası insülin duyarlılığını% 30 ila% 40 artırabilir.
  2. Kahvaltı yulaf ezmesine 2-3 çay kaşığı tarçın serpin. Yemek sindirim hızınızı yavaşlar ve açlık insülin düzeylerini düşürür.
  3. Akşam yemeğinden önce 4 ila 6 kapsül siyanidin 3-glukosid ( Indigo-3G® ) kullanın. Bu doğal olarak oluşan maddenin insülin duyarlılaştırıcı etkileri, bazı insülin hassaslaştırıcı reçeteli ilaçlarla olumlu şekilde karşılaşır. (doktora danışınız)
  4. Günde bir 3 gram DHA ve EPA al (balık yağı). Balık yağı sadece hücreleri insüline karşı daha duyarlı hale getirmekle kalmaz aynı zamanda pankreas tarafından insülinin salgılanmasını da azaltır.

Yapabileceğiniz bir şey daha var, ancak yiyecekten ziyade yemeğinizle alakalı. Bir öğün otururken “nişastalı” bir karbonhidrat bile ısırmadan önce biraz protein, yağ veya sebze yediğinizden emin olun. Çalışmalar, bu uygulamanın yemek sonrası kan şekeri düzeylerinde, bu karbonhidratların sindirimini yavaşlatarak önemli oranda düşüşe neden olduğunu gösterdi.

Zayıflama Ve Yağ Yakmak İçin Püf Noktaları

Egzersiz Yağ Yakmanın Baş Rol Oyuncusu

  1. Enerji sistemlerinin sabahları (tamamen aç bırakmadığı halde) çalışır ve öğleden sonra veya akşamları, günde iki kez  egzresiz  programını kaldırır.
  2. Enerji sistemleri ayrı günlerde çalışıyor ve kaldırılıyor mu? Bu durum bütün egzersiz, enerji sistemleri ile ilgilidir. Kolay bir ısınma (10 dakika sabit bisiklet gibi) ile başlarsanız, yüksek yoğunluklu kardiyo yaparsınız, örneğin 60 metre boyunca toprak veya kumda yürüyüş, daha sonra 30 saniye dinlenirse, daha sonra Plaka (ağırlık plakası) 60 metreye ittirir, sonra 60 saniye dinlenir . 4-6 set yapın ve düşük ila orta şiddette kardiyo ile 20-40 dakika boyunca bitirin.
  3. Sonra ağırlık ile vücut geliştirme çalışın. Burada toprak yürüyüşünde, Gücü  bastırırken, ergometrenin kürek çekerken veya Assault Bike’da (Uzay yürüyüş aleti) 30-60 saniye süren  Dinlenmek için sonra 6-8 set yapın. –

Zayıflama Ve Yağ Yakmak İçin Püf Noktaları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.